جلسه‌ای برای اکران یا عدم اکران فیلم سخیف و هنجارشکن

[ad_1]

جلسه‌ای برای اکران یا عدم اکران فیلم سخیف و هنجارشکن

با حضور رئیس سازمان سینمایی برگزار می‌شود

جلسه‌ای برای اکران یا عدم اکران فیلم سخیف و هنجارشکن

محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی با اعضای شورای پروانه ساخت عصر دیروز (۲۶ تیرماه) تشکیل جلسه داد و باید دید خروجی این جلسه منجر به نمایش فیلمی که باعث شد وزیر اسبق ارشاد مجبور به عذرخواهی شود خواهد شد یا خیر.

 

تاريخ : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸

به گزارش هنرنیوز ، محمد مهدی حیدریان عصر دیروز با اعضای شورای پروانه ساخت جلسه گذاشت بنابر پیگیری خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس در شرایطی که فیلم‌هایی مانند «لرد» و «کاناپه» مجوز ساخت گرفتند و ساخت اثار برخلاف آنچه در فیلمنامه یا سیناپس مجوز گرفته از سوی ارشاد باعث هزینه هنگفتی برای سازمان سینمایی و در کل نظام جمهوری اسلامی است. رئیس سازمان سینمایی قصد دارد در این جلسه این موارد را گوشزد کرده و حساسیت‌های سازمان سینمایی در این حوزه را به اعضای شورای پروانه ساخت یادآوری کند.

یکی از مواردی که در جلسه امروز رئیس سازمان سینمایی با اعضای شورا مطرح خواهد شد وضعیت ارائه پروانه ساخت به فیلم‌های کمدی است که این روزها پرونده تقاضای این دست فیلمنامه ها در ارشاد بیش از گذشته است زیرا آثار کمدی بیش از گذشته مورد توجه تماشاگران قرار گرفته است . اما نکته حایز اهمیت دیگر تصمیم گیری درباره اکران فیلمی کمدی و مبتذل است که این روزها با مجوز وزارت ارشاد امکان روی پرده رفتن دارد. این فیلم که با شوخی‌های رکیک و جنسی متعدد ساخته شده و به نوعی مروج روابط ناسالم یک گروه خاص است، پروانه ساختش صادر شده و سازندگان اثر قصد اکران آن را دارند. فیلم سخیفی که به مراتب به لحاظ محتوا در بخش‌هایی از «50 کیلو آلبالو» که وزیر را وارد به عذرخواهی کرد بدتر است.

حال باید دید در این جلسه علاوه بر صحبت درباره چگونگی ارائه مجوز پروانه ساخت، معاون سازمان سینمایی به همراه مشاوران و اعضای شورای پروانه ساخت چه راهکاری برای اکران یا عدم اکران فیلم در نظر خواهند گرفت در شرایطی که نزدیک به زمان تحلیف رئیس جمهور هستیم بعید است فیلمی با این مضمون امکان نمایش بیابد .

هم اینک رئیس سازمان سینمایی درباره اکران فیلم‌های «مادر قلب اتمی» و «اکسیدان» تحت فشار است و قرار است در جلسه ای که به کمیسیون فرهنگی مجلس خواهد رفت به سوالات اعضای کمیسیون درباره فیلم «اکسیدان» پاسخ دهد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *